Salaiset Puutarhat su 21.7.2019 klo: 10-17

Hämeen Puutarhaseuran väki!

Ensi sunnuntaina 21.7.2019 klo: 10-17 Hämeen puutarhaseura järjestää ensimmäistä kertaa Salaiset Puutarhat-tapahtumapäivän.

Päivän aikana meillä on ainutlaatuinen mahdollisuus päästä tutustumaan neljän seuramme jäsenen erilaisessa puutarhassa. Pääsemme heidän opastuksellaan kiertämään ja tutustumaan ihaniin puutarhoihin, jotka eivät ole koskaan olleet mukana mm. Avoimet puutarhat-tapahtumassa.

Tilaisuus on maksuton mutta, matkat kuljetaan ns. kimppakyydeillä / mahdollinen bensaraha kuljettajalle.

Ennakkoilmoittautuminen mielenkiintoiseen päivään on pakollinen mm. kimppakyytien vuoksi sillä, kohteita tai niiden osoitteita ei paljasteta etukäteen vaan salaiset puutarhat ovat oikeasti ”salaisia”.

Tule mukaan viettämään uniikkia päivään kanssamme!

Seija Palm 040 7700230  arkisin kello 16 jälkeen. Kiitos!